Spacer z alpakami

Bardzo blisko nas ( 10 kilometrów od Oleśnicy i ok. 30 od Wrocławia) znajduje się nie lada atrakcja. W uroczej wiosce Krzeczyn mieszka stado alpak. Miejsce nazywa się Przytul Alpaki.

Pomyślałam, że fajnie byłoby się z nimi spotkać a moje maluchy na pewno będą zachwycone. Umówiłam się z właścicielką na konkretny dzień i godzinę.

Kiedy przybyliśmy na miejsce każde z nas dostało torebkę z marchewkami, jako przysmaki dla zwierzątek. Na spacerze towarzyszyli nam (albo my im) Cudak, Pola i Fluffy . Poszliśmy w kierunku lasu, po drodze mijając łąki i pola. Leoś i Zuzia dzielnie prowadzili zwierzęta. Oczywiście nie obyło się bez marudzenia Szefowej. Chciała wracać, mówiła że się nudzi. Ale o dziwo po jakimś czasie zaczęła się przyglądać i chciała dać marchewkę. Bardzo jej się spodobało karmienie, dotykanie, a potem nawet zechciała sama prowadzić Alpakę.

Pani Dorota bardzo ciekawie opowiadała o swoich podopiecznych, dowiedzieliśmy się mnóstwo informacji. Chętnie też odpowiadała na nasze pytania.

Szczególnie zaciekawiła mnie alpakoterapia i wykorzystanie alpak do pracy z osobami ze spektrum autyzmu.

Po spacerze byliśmy zobaczyć też miejsce ich codziennego życia. Posiedzieliśmy w ogrodzie, poznaliśmy pozostała cześć stada. Lili rozkręciła się na dobre w karmieniu alpak.

Dzieci były przeszczęśliwe, ale u mnie również poziom endorfinek zdecydowanie wzrósł. Zwierzęta są mega łagodne, niesamowicie przyjemne w dotyku, z przepięknymi oczami. Mogłabym chwalić i chwalić, ale najlepiej samemu przekonać się jakim niezwykłym doświadczeniem jest kontakt z alpakami.

Oprócz spacerów z alpakami, właściciele posiadają również ciekawą ofertę edukacyjną dla szkół i przedszkoli, myślę sobie że to genialny pomysł na zapoznanie dzieci z niesamowitymi zwierzętami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *